החיידק הליקובקטר פילורי הינו חיידק עמיד לטיפול- החיידק מפתח מנגנוני הגנה כנגד הטיפולים השונים ודרושה התמקצעות בטיפול על מנת להכחידו באחוזי הצלחה גבוהים.

כל טיפול אשר ניכשל מעלה את העמידות של מחולל הזיהום ומקשה על הצלחת הטיפול הבא. 

בראש מרכז פילורי עומד ד"ר שמואלי מנהל מחלקה פנימית ומומחה למחלות זיהומיות, חבר באיגוד למחלות זיהומיות, מרצה בכיר בבית הספר לרפואה הדסה ירושלים, אשר חקר את החיידק הליקובקטר פילורי במחלקה למחלות זיהומיות באוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה ארה"ב 

ד"ר שמואלי חוקר במשך שנים את נושא החיידק ואת רגישות החיידק לטיפולים השונים בארץ ומטפל בהצלחה בחולים רבים עם זיהום בהליקובקטר. פרסם מאמרי מחקר בעיתונים רפואיים בנושא טיפולים בחיידק ורגישותו לטיפולים אלו.

מטרת המרכז לתת טיפול בליווי רופא בכיר מומחה למחלות זיהומיות,  לחולים אשר אובחנו כמזוהמים בחיידק הליקובקטר פילורי ו/או במזהמים אחרים של מערכת העיכול - כולל חולים שעדיין לא קיבלו טיפול אחרי האבחון - וחולים אשר אובחנו  טופלו אך נכשלו  בטיפולים קודמים ולא הכחידו את הזיהום. המעוניינים לא להמשיך בסבל שהחיידק גורם להם ובעזרת טיפול מותאם הניתן על ידי ד"ר שמואלי להכחיד את החיידק בשעורי הצלחה גבוהים במיוחד.          

לפונים למרכז יקבע תור עם ד"ר שמואלי אשר יכלול:

  • פגישת היכרות עם החולה.
  • ראיון רפואי מלא ובדיקת רופא.
  • החלטה על סוג הטיפול תוך התאמה אישית של הטיפול.
  • במידת הצורך המלצה על ביצוע בדיקות נוספות.
  • לא מבוצעים במרפאה בדיקות נשיפה או צואה להליקובקטר יש לבצעם במרפאות הקהילה

במקרים של כישלונות טיפוליים קודמים - יש צורך להביא לביקור את רשימת הטיפולים הקודמים ותשובות תבחיני הנשיפה אשר בוצעו

  •  בנוסף המרכז מבצע פגישות אבחון בחולים  הסובלים מתלונות מצד מערכת העיכול המחשידות לזיהום בחיידקי מעיים או בפרזיטים של מערכת העיכול. חלקם מאובחן כמעי רגיז IBS

המרפאה הינה מרפאה פרטית- קיים החזר מהביטוחים הרפואיים הפרטיים ומהביטוחים המשלימים של כללית, לאומית ומאוחדת

אין צורך בהפניה- אפשר לקבוע תור למרכז או טלפונית או אלקטרונית  ב"צור קשר" לצורך תיאום פגישת אבחון או במידה וקיימת כבר אבחנה יש להביא את תוצאות הבדיקות וסוגי הטיפולים הקודמים.